Organik Baharat Öğütülmüş Kırmızı Toz Biber 50 gr
Organik Baharat Öğütülmüş Kırmızı Toz Biber 50 gr

Kırmızı Toz Biber Öğütülmüş 50 gr (Organik Baharat)

Marka : Yerlim
İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺19,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺15,00(KDV Dahil)

Sindirim dostu, vitamin deposu

ADET

Artır Azalt
  • Yeşilbibere göre çok daha tatlı olan kırmızıbiber, uzmanlara göre tam bir ecza deposudur.
  • İçerisinde bol miktarda C, K ve P vitaminleri barındıran kırmızıbiber sindirim sistemini düzenler ve hazmı kolaylaştırır.
  • Midede gaz birikimini mide asidini önler, mide tembelliğini giderir. İshali engeller.
  • Kırmızıbiberin içerisinde bulunan capsaicin adlı madde meme, mide, mesane, karaciğer ve akciğer kanserlerinin engellenmesinde faydalıdır. Uzmanlar, prostat kanserinin önlenmesinde kırmızıbiberin çok önemli bir etkiye sahip olduğunu belirtmektedir.
  • Romatizmayla ağrılarını azaltır Eklem iltihaplarını tedavi eder. Stresi azaltarak sinirleri yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Vücuttaki mikropları öldürmede oldukça etkilidir.
  • Kolesterolü düşürür. Kan dolaşımını düzenler. Damar tıkanıklıklarının oluşmasını engeller.
  • Endorfin hormonu salgılanmasına yardımcı olur ve böylece, insanda mutluluk hissini uyandırır, cinsel isteği kamçılayarak cinsel gücü arttırmaktadır.

 

Kullanım önerileri:

 

Etli, tatlı, tam olgun, kırmızıbiberlerin çekirdeklerinden temizlenerek kurutulmasından sonra toz halinde öğütülmesi ile elde edilen toz biber mutfağı seven kadınların ellerinin altından hiç eksik etmedikleri bir baharattır. Türk ve dünya mutfaklarına dair her çeşit yemeğin hazırlanmasında sihirli bir değnek gibi lezzet katar. Etli, etsiz, soğuk, sıcak sebze ve tahıllı yemeklerinizde çorba, makarna, pide harcında salatalarınızda her türlü kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın yemeklerinde, çorbalarında hem katacağı lezzet hem de üstün besin değerleri ile vazgeçilmez.

Benzer Ürünler